Event Summary

Incirli Metrobus Dilek Patisserie 20:00, Mecidiyekoy Mado (IETT Stops) 20.30, Kadikoy Marriage Office 21:00, Kartal Bridge 21:20, Gebze Cayirova McDonalds 21:40, Kocaeli Public House 22:40, in front of Sakarya Alpet Gas Station 23:30 After our 10-hour journey with our in-car refreshments and comfortable buses, we arrive at Samsun and make our spreader breakfast at our seafront restaurant in Ata...

Warning

Comfortable walking shoes or sneakers should be preferred during the trip. Cardigans and so on for the night. don't forget to take a clothes, a lip protective cream and a hat for all our trips during the day, a small bag for your shopping and most importantly a camera and spare memory card and charger kit.

Event Duration

96 Hours

Includes

Snacks
Dinner
Insurance
Guidance
Breakfast
Transfer
Entry Fees

Excludes

Lunch, Zilkale, Zipline, Rafting

Weather Conditions

13°
08.05
13°
09.05
12°
10.05
15°
11.05
12°
12.05

Event Location

Hasanpaşa, Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:27/1

Comments / Evaluation


en iyisi son gündü

Bu yaz ki hedefim kesinlikle Fırtına Deresinde rafting yapmak olacak. Bayıldımm

İlk gün biraz boş geçiyor fakat Trabzon'a yaklaştıkça emin oln ağzınız açık kalacak

-

Uzungöl'e seneler önce gitmiştim. Değişimine inanamadık. Çok üzücü..

Tur komple çok güzel. Karadeniz'in doğasona hayran kaldık. Gittiğimiz her yer ayrı güzeldi. Otellerin hepsi gayet temizdi. Benim gibi ilk kez Karadeniz'e gidecekseniz turla gitmenizi tavsiye ederim.

Sümela Manastırını göremediğimiz için çok üzüldük. Dışarıdan bile muhteşem bir yapı olduğu belli oluyor. Bir de kesinlikle Boztepe'de teleferiğe binin derim. İnanılmaz bir manzarası var.