Event Summary

1 Day | Izmir, Sirince Village, Ephesus Ancient City, Kusadasi

After departure from Istanbul, we move to Izmir where we will get breakfast (extra). Then, we see the Kordon, Clock Tower and the Government House in a panoramic view from Konak Square in Izmir, and then take the Elevator (Panoramic) tour and then we move to Sirince, a beautiful Greek village called ılan Ephes...

Warning

The seat number cannot be promised and guaranteed during the tour. Please do not insist. Our vehicles will move at specified times for each tour from the designated departure points, be ready at the departure point at least 5 minutes before the departure time. Our vehicles move at the time of departure.

Event Duration

48 Hours

Includes

Dinner
Breakfast
Guidance
Snacks
Transfer

Excludes

First Morning Breakfast, Museum Ticket , Lunchs

Weather Conditions

02.03
03.03
04.03
05.03
06.03

Event Location

Hasanpaşa, Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:27/1

Comments / Evaluation


Genel olarak gayet güzel bir turdu. Zamanlama, kalite açısından verdiğiniz paraya kesinlikle değiyor. Ama emin olun bittiğinizde içinizde bir çok şey kalacak. Uzun zaman ayrılması gerken yerler.

Gitmediyseniz bir an evvel listenize ekleyin. Bu tarihi kesinlikle görmelisiniz. Böyle güzellik hiçbir yerde yok.

İlk gün biraz yorucu geçiyor ama ikinci gün resmen keyif yapıyorsunuz. Bayıldım.

Gitmeden müze kart çıkarmanızı tavsiye ederim. Biz çok pişman olduk çıkartmadığımıza.

Herkesin kesinlikle görmesi gereken yerler.

Katıldığım net en iyi turdu! Rehberimiz enerjik ve sıcakkanlıydı. Her konuda bize yardımcı oldu. Yemekler ve otel gayet temizdi. Otobüs de konforluydu.

Kesinlikle bu bölgelere rehbersiz gitmeyin derim. Özellikle de az zamanınız varsa. Bu toprakların tarihini öğrenmeden boş boş gezerseniz hiçbir manası kalmaz. Daha geniş bir zamanda tekrar gitmek isterim.

Yıllardır asansör asansör diyorlardı, görünce biraz afalladım bu mu ydu diye :D Onun haricinde her yer ayrı güzeldi. Otel de çok temizdi. Kesinlikle tavsiye ederim.
no tour on future
Tickets are not available for this event.
You can follow this event to get notified when the tickets go on sale