Event Summary

1 Day | Lake Salda - Ancient City of Hierapolis - Pamukkale

After receiving our guests from the specified points, we begin our journey with in-car refreshments. . In the morning, at the first point of our tour of the facilities Dinara After breakfast we will take extra 3 Turkey's deepest lake, we arrive in Salt Lake. Turkey, Maldives, accompanied by our guide, known as Salt Lake with whit...

Warning

Comfortable walking shoes or sneakers should be preferred during the trip. Cardigans and so on for the night. don't forget to take a clothes, a lip protective cream and a hat for all our trips during the day, a small bag for your shopping and most importantly a camera and spare memory card and charger kit

Event Duration

48 Hours

Includes

Dinner
Snacks
Guidance
Transfer
Insurance
Breakfast

Excludes

First Morning Breakfast, Lunch , Paragliding, Balloon Tours

Weather Conditions

08.03
09.03
10.03
11.03
12.03

Event Location

Hasanpaşa, Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:27/1

Comments / Evaluation


Elimizden gitmeden gidin Salda'yı görün derim. Muhteşem bir güzellik.

Guleryuzlu, neseli rehberimizle cok guzel gezdik. İlgisi ve esprili anlatimii icin kendisine cok tesekkur ederiz.

Salda ve Pamukkale'ye bayıldık.. Diğer yerler bize biraz abartı geldi. Kesinlikle öneririm.

Uzun ve yorucu bir tur oldu. Otobüs güzeldi ama nekadar olsa otobüs. Bacak problemimden dolayı çok sıkıntı çektim. Bir de devamlı yürüyorsunuz. Perişan olduk yani.

Ilıca'da denize uzaktan bakmamızın dışında herşey iyiydi. Hava soğuk olduğu için denize giremedik. Neden direkt rotadan çıkarmadıklarını anlayamadık.

Herşey çok güzeldi. Özellikle de otelden ve yemeklerden çok memnun kaldık. İlginiz için teşekkür ederiz.

Alaçatı için bir gün yeter mi diye çok kararsız kalmıştım fakat yetermiş. Yazın bir hafta tatil yapanları anlayamadım doğrusu. Aslında rotanın tamamı çok güzel oluşturulmuş. Az zamanda çok yeri görebiliyorsunuz.