Event Summary

1 Day | Cappadocia

We continue the night with a comfortable bus ride. After our need break in Izmit, we receive our guests from Izmit. As we continue our night journey, we stop in Bolu.

We will have our last break in Aksaray, which we will arrive in the morning through Ankara. The total length of the designated hour is 12 km. We reach the Ihlara Valley, which was eroded by Melendiz ...

Warning

Comfortable walking shoes or sneakers should be preferred during the trip. Cardigans and so on for the night. don't forget to take a clothes, a lip protective cream and a hat for all our trips during the day, a small bag for your shopping and most importantly a camera and spare memory card and charger kit.

Event Duration

48 Hours

Includes

Guidance
Snacks
Dinner
Breakfast
Transfer
Insurance

Excludes

First Morning Breakfast, Lunch, Turkish Night,

Weather Conditions

13°
08.05
13°
09.05
12°
10.05
12°
11.05
12°
12.05

Event Location

Hasanpaşa, Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:27/1

Comments / Evaluation


We only had one week in Istanbul. We took this tour from MottoJoy and they were very helpful and kind. You made our trip quite extensive.. See you next time!

Güzeldi. ATV turlarına uzaktan baktığımız kadarıyla pek beğenmedik ama türk gecesine katılabilirsiniz o güzeldi.

Aslında çok kısa bir süre ama biz balon turuna bile katıldık. Herşey fazlasıyla güzeldi.

Kapadokya gercekten de gittigim hic bi yere benzemiyor. Mükemmeldi.

Beklediğimizden çok daha fazlasıyla karşılaştık. Uygun fiyata da kaliteli hizmet sağlanabiliyormuş demek ki

O kadar uzun zamandır Kapadokya'yı görmek istiyoduk ki bu tur bizim için harika oldu. Çünkü kendi başımıza o kadar detaylı bir plan yapmıştık ki o plana uygun zaman yaratamıyorduk. Baktık böyle hiç gidemiyoruz, en iyisi turla gidelim dedik ve çok fazla yeri çok kısa bir sürede görmüş olduk. Otel, yemekler vs gayet güzeldi. Bir tek otobüs ylculuğu yorucu oluyor