mottojoy premium emblemMottojfoy Premium

Event Summary

An isolated holiday experience awaits you in the beautiful bays of Göcek, where you can find peace with your family, secluded from the sea and nature.

 

We will anchor in the clearest waters of the bay, which we will determine according to weather and sea conditions, departing from Göcek marina at 10:30.

Our return time is 18:30 on our full-day yacht tour, where you will ...

Mottojoy Premium Event
Mottojoy Premium events are special events planned for you. It is waiting the Premium events are determined according to the number of participants and special requests to give you unforgettable memories.
Just For You
Free Return
7/24 Support

Warning

Our boat, which has a maximum capacity of 5 people, is regularly disinfected in accordance with the Covid-19 pandemic and has hygiene certificates.

Event Duration

8 Hours

Includes

Guidance
Insurance

Excludes

Transfer

Weather Conditions

33°
05.08
27°
06.08
24°
07.08
25°
08.08
27°
09.08

Event Location

Göcek Marina

Comments / Evaluation


Teknedeki ekip işlerini o kadar severek yapıyorlar ki tekneden çok mutlu olarak ayrılıyorsunuz. ,Yemekler harika (balık sosundan ayrı bahsetmek lazım tek kelimeyle efsane). Sevdik beğendik tavsiye edilir bol bol mavi turlara çıkılmalı…

Teknedeki paddle board, kano, şnorkel gözlükleri ile epey bi eğlendik. Kaptanımızın restoran önerileri de oldukça isabetliydi. Hijyen ve mahremiyete çok dikkat ediliyor. Her şey özenle düşünülmüş. Bundan sonraki tekne tatillerimizin vazgeçilmezi olacağı kesin. Gece planktonların çıkardığı ışıkla yüzmek de büyüleyiciydi, es geçmemenizi öneririm.

They have excellent ability to cook. The most important thing is that, when you are on a boat, you feel like the boat is your's because they care your requests and wishes so much.

Bayramın ilk günü yaptığımız gezide bu kadar tatmin olmayı beklemiyorduk. Öncelikle işlerini severek yaptıkları belli oluyor.Pandemi dolayısıyla ekstra hijyen hassasiyetleri var ve kalabalığın olmadığı koyları özellikle tercih etmesi bizi sevindirdi. İlgi alaka bütün ekip tarafından üst seviyede… Ayrıca gidilen yerler ile ilgili bilgi vermeleri de çok hoş.