Event Summary

After meeting with our esteemed guests, we are heading to Uludağ, the biggest ski center of the Marmara region, with our breakfast packages and in-house refreshments. When we reach Uludağ, those who wish to ski will take the ski pass and have the opportunity to ski with the ski teams all day long.

Guests who don't want to ski can ski with sleds, play snowballs, make snowmen, and have a wa...

Warning

The seat number cannot be promised and guaranteed during the tour. Please do not insist. Our vehicles will move at specified times for each tour from the designated departure points, be ready at the departure point at least 5 minutes before the departure time. Our vehicles move at the time of departure. Our guests who are late and cannot attend the tour cannot claim any rights.

Event Duration

14 Hours

Includes

Breakfast
Transfer
Guidance
Insurance
Snacks
Entry Fees

Excludes

Personal Expenses, Lunch ,Snowboard, Skipass

Weather Conditions

11°
22.04
13°
23.04
14°
24.04
11°
25.04
13°
26.04

Event Location

Hasanpaşa , Fahrettin Kerim Gökay Street No:27/1

Comments / Evaluation


Her şey çok güzeldi fakat kayak yapmayı bilmeyenler ve ilk defa kayak yapacaklar için biraz yetmeyebilir. Günün sonuna doğru korkumu yendim ve tekniği anladım. Ama gün bitmişti :) 2 3 günlük bir tur tecrübesizler için daha uygun olur bence.

Günübirlik olarak gidip en eğlendiğim turdu. Hem kayak yaptık hem gezdik hem de şehir merkezinde vakit geçirme fırsatı bulduk. Her anımızı çok güzel değerlendiren bir organizasyondu.

Kayaktan başka hiçbir şey yapamadık keşke alternatif etkinlik de olsaydı sıkıldık bir süre sonra

Uludağ'a ilk gidişimdi. Gerçekten çok zevkli bir tur oldu :)