Event Summary

We take our vacationers from their departure points and start our tour. After our spreading breakfast at Hereke, you will witness the unique and tranquil beauty of the famous Lake of Paradise after our 2 and a half hour journey. Here you can walk around the lake or take photos. Then we start our lunch break on the way to Abant unlimited (chicken-meatball-sausage), soft drinks and tea after movi...

Warning

Comfortable walking shoes or sneakers should be preferred during the trip. Cardigans and so on for the night. don't forget to take a clothes, lip-protective cream and hat for all our day trips, a small bag for shopping and most importantly camera and spare memory card and charger kit. The seat number cannot be promised and guaranteed during the tour.

Event Duration

14 Hours

Includes

Insurance
Entry Fees
Guidance
Breakfast
Lunch

Excludes

Extra Drinks, Atv, Utv Safari

Weather Conditions

13°
23.04
14°
24.04
11°
25.04
12°
26.04
13°
27.04

Event Location

Hasanpaşa, Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:27/1

Comments / Evaluation


Cennet gölünü abanttan daha çok beğendik. Tam mevsimi.. Kış gelmeden gidilmesini öneririm.

Abant'a tek kelimeyle bayıldım. Bir gün içerisinde bu kadar gezdirebilmeniz süper. Diğer turları da mutlaka deneyeceğiz.

Bizim tur kafilemiz genel olarak orta yaşın üstündeydi. Bu yüzden aşırı yavaş ilerledik ve bazı bölgelerde istediğimiz kadar duramadık. Rehberimizden de bu konuda bir destek göremedik daha çok işine gelmiş giibydi sanki(!)

Herşey çok düzgün ilerledi. Tavsiye ederiz.

Otobüse Mecidiyeköy'den binmemize rağmen tam vaktinde geldi. Pazar akşamı olmasına rağmen dönüşte de rahattık. Temizdi, rahat yolculuk yaptık. Çocuğumla özellikle ilgilenmeleri çok hoşuma gitti. Çocuğunuz varsa özellikle tavsiye ederim, doğanın tadını bir gün de olsa çıkarsınlar.