Event Summary

Welcome to this activity with high adrenaline levels in the cool waters of Taurus Mountains. Get ready for a highly adrenaline and unforgettable activity with our experienced team of rope climbing up to 40 meters and our adventurous walk. It is recommended to bring replacement shoes and dry clothes.

Event Duration

8 Hours

Includes

Guidance
Transfer
Lunch
Insurance

Weather Conditions

16°
08.03
16°
09.03
13°
10.03
15°
11.03
16°
12.03

Event Location

Andifli Mahallesi, İbrahim Serin Cd. No:13 D:13, 07580 Kaş/Antalya, Türkiye

Comments / Evaluation


Great and encouraging guiding!!!

sakin parmak arasi terlikle gitmeyin terligimin tekini yakalicam derken bacagimi kiriyordum

Daha önce böyle bir aktivitede bulunmamıştım bu yüzden adrenalin, korku, zorlanma duygularının hayabcısıydım. Fakat bedenimi bir yolculuğu tamamlamak için kullanmak, bazen kendimi zorlamak ve sonunda bunu başarmak harika hissettirdi! Şimdiden yeni turlara bakmaya başladım.

Real sense of achievement! We chose this tour for a family adventure day with our 14 and 11 year olds. Could not have been better.. We loved the overcoming nerves to experience the adrenalin rush. Amazing.

Ankaradan Kaş'a taşınmayı düşündürten turdur.

Yer yer korksam da güzel bir deneyim oldu.

Gördüğüm en tatlı turizmciler size burdan selam olsun! Kaş insanı genellikle bir başka oluyor ama ben turizmci olup da bu kadar şeker gibi olan insanları ilk defa gördüm. Tur boyunca bu tutumları devam etti. Her adımda bizi güldürmeyi başardılar. Tatilimizin en güzel gününü canyonda geçirdik.Yanlız inanılmaz yorucuydu.