Muhafazakar Aileler İçin 5 Tatil Önerisi

0
135

Uzun yıllardan beri “alternatif turizm” ülkemizde pek çok insan ve aile tarafından sıkça tercih edilen bir turizm çeşidi olmuştur. Muhafazakar ve İslami özelliklerdeki oteller, çeşitli tatil köyleri, bayanlara özel plajlarıyla bu alanda hizmet veren tesisler hepimizce duyulmuştur. Peki, alternatif turizm için en iyi seçenekler nelerdir? Bu yazımızda turizmin muhafazakar seçeneklerini sizler için inceledik.

Her Şey Dahil Tatil Köyleri ve Oteller

Ülkemizde olduğu kadar dünyada da oldukça yaygın olan, İslami usullere uygun her şey dâhil tatil köyleri ve oteller pek çok başarılı örneğiyle hizmet vermekte ve her sene dünyanın pek çok yerinden turisti ağırlamaktadır. Bu türden, tamamen alkolsüz olarak hizmet veren tesislerde kadınlara özel sahiller, spa merkezleri, kapalı havuzlar ve Türk hamamlarından yararlanabilirsiniz. Alternatif turizmin en uğrak noktaları olan bu tarz otelleri ve tatil köylerini Alanya, İzmir, Fethiye gibi yurtiçi tatil bölgelerinde bulmak mümkün olurken; Maldivler, Fas, Bali gibi yurt dışı tatil bölgelerinde de tatil keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Ailenizle birlikte, güven içinde denizin ve güneşin keyfini çıkarın!

Kayak Merkezleri

Kış turizminin vazgeçilmez noktaları olan kayak merkezleri, yurdumuzda ve dünyada pek çok noktada alkolsüz özellikleri ve helal mutfaklarıyla da hizmet vermektedir. Ailenizle hoşça vakit geçirmek, karın ve kayağın keyfini çıkarmak, hamam ve havuzlarda yorgunluğunuzu atıp tatil konforunu doyasıya yaşamak istiyorsanız, alkolsüz hizmet veren, kadınlara özel hizmetlerin bulunduğu bu tür kayak merkezleri tam size göre. Dilerseniz Uludağ’da, Erciyes’te, Sarıkamış’ta kış turizminin keyfini sürebilir veya Bosna Hersek’in el değmemiş doğası içinde, İsviçre’nin dağ manzaraları eşliğinde tatilinizi güven ve huzur içinde değerlendirebilirsiniz.

Granada, İspanya

Dünya’da hala görülecek çok yer var! Bunlardan biri de, bir dönem Emevi devletine ev sahipliği yapmış olan İspanya’nın Granada kenti. Alkolsüz ve helal mutfaklarıyla hizmet veren pek çok tesise erişebileceğiniz bu tarihi bölgede Emevilerden kalma ünlü Alhambra Sarayı’nı ve Nasrid Sarayları’nı görebilir, bir dönem İslam’a ev sahipliği yapmış doğal ve tarihi güzelliklerle dolu bu eşsiz Avrupa kentinde tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bosna Hersek

Doğuda ve batıda hüküm sürmüş 600 yıllık Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi ve kültürel miraslarına yalnız Türkiye’de değil, dünyanın pek çok yerinde tanıklık edebilirsiniz. Bunların en iyi örneklerinden biri de, kuşkusuz, Bosna Hersek’tir. Bosna Hersek’te yıl boyunca İslami turlara katılabilir, Bosna’nın leziz ve helal mutfağını iç rahatlığıyla tanıyabilir ve Osmanlı kültürünün nadide parçalarını ülkenin dört bir yanında keşfedebilirsiniz.

Konya

Mevlana’nın şehri, her noktasında İslam kültüründen izler taşıyan Konya, eğer hala gidip görmediyseniz mutlaka gitmeniz gereken bir tatil noktasıdır. Konya’da alternatif tatil için alkolsüz hizmet veren pek çok otel bulabilir ve çeşitli turlara katılabilirsiniz. “Düğün Gecesi” anlamına gelen Şeb-i Arus, yani Mevlana’nın “Hakk’a kavuşma” olarak isimlendirdiği, Mevlana’nın ölüm günü adına düzenlenen Şeb-i Arus Törenlerini yakalamak için tatil programınızı 7-17 Aralık tarihleri arasına denk getirmenizde fayda var!

En uygun fiyatlı tatil turları için MottoJoy’a göz atın 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here