İstanbul’da Hafta Sonu Yapılacak 10 Etkinlik

0
375

İstanbul'da Hafta Sonu Yapılacak 10 Etkinlik

Yüzyıllar boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarihiyle, kültürel zenginliğiyle ve eşsiz doğasıyla her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce turist için cazibe noktası olan dünya başkenti İstanbul'da hafta sonu yapılacak 10 etkinlik.

1

Adalar'da Bisiklet Turu

Hafta sonu kaçamağı yapmak için en keyifli rotalardan biri olan Adalar, İstanbul'un içinde bir başka İstanbul yaşamak için mükemmel bir destinasyon. Kilise ve Köşkleriyle meşhur Adalar'ı bir ikon haline gelmiş bisikletlerle gezerken yüzlerce yıllık tarihi keşfedeceksiniz.

2

Dolmabahçe Sarayı'nda Kısa Bir Gezi

Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren İstanbul Boğazı'ın eşsiz güzelliğinde yer alan Dolmabahçe Sarayı, Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet'in ilk yıllarında önemli devlet adamlarına ev sahipliği yapmış, tarihi son derece köklü bir saraydır. 250.000 metrekarelik bir alanda yer alan saray, aynı zamanda Barok mimarisinin Türkiye'deki en önemli örneklerinden biri.

3

Eminönü'nde Balık Ekmek

İstanbul'un tarih kokan semti Eminönü, Mısır Çarşısıyla, Sirkeci Tren Garıyla, Çiçek Pazarıyla ve meşhur balıkçılarıyla yerli ve yabancı pek çok turistin ilgi odağında bir semt. İster tarihi motiflerle süslenmiş balık ekmek teknelerini ister denize sıfır restoranları tercih edin, her ikisinin de muhteşem bir lezzet sunacağından emin olabilirsiniz.

4

Belgrad Ormanı'nda Doğa Turu

İstanbul'da yeşile doyacağınız mükemmel bir doğa turuna hazır mısınız? İstanbul'un nefes almasını sağlayan ve şehrin yeşil kalabilmiş nadir yerlerinden biri olan Belgrad Ormanı, ziyaretçilerine oksijen dolu bir manzara sunuyor.

5

Ortaköy'de Kumpir

Yalnız İstanbul'da değil, Türkiye'de kumpir denince akla gelen ilk yer olan Ortaköy'de, boğaz manzarası eşliğinde kumpir keyfi yapmak kesinlikle muhteşem.

6

Pierre Loti'de İstanbul Manzarası

İstanbul'u kelimenin tam anlamıyla ayaklarınızın altına serecek bir yer Pierre Loti... İstanbul'un Eyüp ilçesine bağlı bir tepe olan Pierre Loti, adını Fransız yazar Julien Viaud'dan (mahlası Pierre Loti) almaktadır.

7

Moda'da Huzur Dolu Bir Gezi

8

Galata Kulesi'nde Aşk Dolu Bir Yemek

Türkiye'nin ve hatta dünyanın en eski kulelerinden biri olan Galata Kulesi, yıllar içinde İstanbul'un simgesi haline gelmiştir. İster kuleden muhteşem İstanbul manzarasını izleyin ister Galata'yı dışarıdan izleyin, her ikisinin de unutulmaz bir deneyim olacağından emin olabilirsiniz.

9

Kız Kulesi'nde Kahvaltı

Tarihi milattan önce 5. yüzyıla dayanan Kız Kulesi, İstanbul'un en önemli ikonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Çok derin bir tarihe sahip olan Kız Kulesi, Roma dönemi mimarisinin en önemli örneklerinden biriyken aynı zamanda Yunan, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu'nun izlerini de taşıyan güzide bir yapı. Bu tarih dolu yapıda Boğaz manzarası eşliğinde lezzet dolu bir kahvaltı yapmak için yerinizi alın.

10

Kilyos Sahil'de Yürüyüş

Denizi ve plajlarının güzelliğiyle öne çıkan Kilyos, hafta sonu kaçamağı yapmak en güzel tercihlerden biri. Biraz dalgalı olsa da muhteşem güzellikte bir denize sahip olan Kilyos, gerek ailelerin gerek bekar çiftlerin tercihi.

Tüm Sorular Cevaplandı


Sonucu Paylaş

İstanbul'da Hafta Sonu Yapılacak 10 Etkinlik

Want more stuff like this?

Get the best viral stories straight into your inbox!
Don`t worry, we don`t spam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here