Gördüğünüzde Hayret Edeceğiniz Harika 9 Tatil Yeri ve Manzaraları

0
457
balitatilyerimanzarasi

Tatil severlerin tatil yerleri için en çok önem verdikleri özelliklerden biri bulundukları bölgelerin doğası ve manzarasıdır. Bu yazımızda sizler için, gördüğünüzde hayret edeceğiniz harika 9 tatil yeri ve bu tatil yerlerinin manzaralarını derledik.

1- Antalya Kaş Tatil Manzaraları

Antalya Türkiyede olduğu gibi dünyada da en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir. Doğası, plajları ve eğlence sektörüyle Kaş, keyifli bir tatil geçirebilmeniz için birebirdir. Kaş tatiliniz sırasında muhteşem manzaralarla da karşı karşıya kalabilirsiniz.

Antalya Kaş’tan hayran kalacağınız manzaralar:

2- Çanakkale Bozcaada Doğa Manzaraları

Bozcaada Çanakkale şehrimize bağlı ülkemizin en büyük üçüncü adasıdır. Sakin koyları olan Bozcaada’da su soğuk ve tertemizdir. Sokakları eski Rum yapılarından ve Arnavut kaldırımlarından oluşan Bozcaada gezilmeye ve görülmeye değerdir.

Çanakkale Bozcaada’dan eşsiz manzaralar:

3- Muğla Marmaris’in En Güzel Manzaraları

Marmaris sadece Türkiye’nin değil tüm Akdenizin en sevilen tatil beldelerinden biridir. Çok az yerde bulabileceğiniz plajları, denizi ve geceleri keyifli zaman geçirebileceğiniz gece hayatına sahip olan Marmaris, sakin bir tatil geçirmek isteyenler için de uygundur.

İlginizi çekebilecek Marmaris’ten manzara fotoğrafları:

4- İzmir Alaçatı Manzarası

İzmir’in en bilinen tatil yerlerinden olan Alaçatı, taş evleri, dar sokakları, gece eğlenceleri ile tatil için en uygun yerlerden biridir. Koylarında sörf de yapabileceğiniz Alaçatı, özellikle geceleri oldukça yoğun olabiliyor.

İzmir Alaçatı’dan hoşunuza gidebilecek manzaralar:

5- Bali’nin En Güzel Manzarası

Bali hem doğal güzellikleri keşfetmek hem de deniz tatili yapabilmek için dünyadaki en güzel tatil yeri diyebiliriz. Endonezya’da bulunan bu adada yemek anlamında da çok fazla çeşitle karşılaşabilirsiniz. Muhteşem manzaraları bulunan Bali en sıra dışı tatiliniz olabilir.

Bali adasının eşsiz manzarası:

6- Kos Adası Manzara ve Doğa Fotoğrafları

Bir diğer adı İstanköy olan Yunanistan’ın Kos adası her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bir adadır. Bodrum’un hemen karşısında bulunan bu ada birbirinden güzel plajları, eğlence mekanları ve köklü tarihiyle insanları kendine hayran bırakıyor. Bodruma benzer olarak bembeyaz binalardan oluşan yapısı görenleri mest ediyor.

Kos Adasının birbirinden güzel manzaraları:

7- Karayipler’in Mükemmel Manzaraları

Karayipler, 7000 ada ve adacıktan oluşan Amerika kıtalarının ortasında bulunan adalar topluluğudur. Muhteşem doğası ve masmavi denizi ile insanları kendine aşık eden Karayipler’de mevsimi dolayısıyla kışın bile yaz tatili yapabilirsiniz.

Karayiplerden manzara fotoğrafları:

 

8- Bora Bora Adaları

Pasifik Okyanusu üzerinde bulunan Bora Bora adaları dünyadaki en güzel egzotik adalardan biridir. Turkuaz renge sahip olan denizinin üzerinde iskelenin etrafına konumlandırılmış biçimde tasarlanmış görüntü olarak çok ilgi çekici olan bungalov konaklama alanları vardır. Kıyı kesiminin dışında, adanın iç kısımlarında da etkileyici doğası görülmeye değerdir.

Bora Bora Adalarından manzaralar:

9- Fethiye ve Ölüdeniz Manzarası

Muğla’nın en önemli tatil yerlerinden biri olan Fethiye, eğlence mekanları, tatil turları, extreme aktiviteleri ile pek çok turistin tercih ettiği bir tatil yeridir. Doğası ve manzarasıyla etkileyicidir.

Fethiye Ölüdeniz manzaraları:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here